fbpx

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
Web Tasarım

Neden Web Siteniz Olmalı?

Web Site ve Web Tasarım Nedir?

Web site kişi veya işletmelerin ziyaretçilerine metin, görsel ve animasyon şeklinde ürün ve hizmet sunabileceği, belirlenen istek veya amaca göre tasarlanan dijital sayfadır.

Web site, işletmelerin ya da markanın sunulan ürün ve hizmete ilişkin bilgilendirme, fiyatlandırma, satış gibi özelliklerin de verildiği, yaratıcı sayfa planlama ve uygulama alanı sağlayan bir dijital vitrin görevi görür. Dijital vitrin görevi gören web sitesinin her an güncellenebilir olması büyük bir avantaj sağlar. Özellikle pazarlamada giderek dijitalleşen vitrin anlayışının hayata geçirilmesi için oldukça etkili bir yoldur.

Web tasarım ise web sitesi geliştirilirken içeriği görsel olarak en estetik şekliyle ortaya koyması beklenen yaratıcı uygulama alanlarının yazılıma dönüşmesiyle oluşan tasarımdır. Web tasarım unsurları renk, düzen, grafik, font, içerik ve animasyonları kapsar.

Kurumsal Web Site Nedir?

Kurumsal web sitesi ilgili kurumu yansıtan, kurumsal ögeleri öne çıkaracak şekilde tasarlanan web siteleridir. Kurumun logosuna uyumlu şekilde tasarlanır ve site içerisinde kurumsal, hakkımızda, misyon-vizyon, ürünler hizmetler, iletişim gibi segmentlere yer verilir.

Neden Web Siteniz Olmalı?

Yapılan araştırmalara göre her gün arama motorunda 7 milyar farklı arama gerçekleştirilmektedir. İşletmenizin, bu veriler göz önüne alındığında mutlaka bir web sitesine sahip olması gerekmektedir.

Son yıllarda ivme kazanan dijital pazarlama süreci içerisinde olan markaların web siteleri bulunması çok önemlidir. Web sitelerinin içerikleri eskisi gibi salt bilgi vermeyi değil, farklı ve ilgi çekici içeriklerle ziyaretçi çekmeyi amaçlamaktadır. Burada ziyaretçilere sunulabilecek sayısız içerik türü vardır. İnsanların işetmeniz veya markanız hakkında öğrenmesini isteyeceğiniz her şeyi onlara sunabilir, kolay tüketilebilir özgün içeriklerle web sitenizde gezinme sürenizi arttırabilirsiniz. İnsanların web sitenize gelerek vakit geçirmesi, tıklama alışkanlıkları bir süre sonra satışa dönebilir.Ayrıca web siteniz ile;

  • Mevcut ürün ve hizmetlerinizi tanıtabildiğiniz gibi geleceğe yönelik çalışmalarınızı da duyurup tanıtmanıza fırsat sağlar. Ürün veya hizmet satışa çıkmadan önce ilgi uyandırabilirsiniz.

  • Müşterilerinize hızlı bir e-ticaret deneyimi sağlayabilirsiniz.

  • Ziyaretçilerinizle doğrudan iletişimde kalabilirsiniz.

  • Dijital reklam kampanyalarınızla hem web sitenizi daha görünür kılabilir hem de satışlarınızı arttırabilirsiniz.

  • Web siteniz yardımı ile ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi çok daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz.

  • Potansiyel müşterileri portföyünüze ekleyebilirsiniz.

  • Profesyonel ve güncel bir imaja sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir